Wagon restauracyjny w pociągu Rovos Rail

Oferta wycieczek ELITE

od  14000*zł/os  
*cena dla osoby za wycieczkę 14-dniową w grupie 6 osób

Oferujemy szeroki wachlarz usług dla najbardziej wymagających klientów.

Najlepsze luksusowe hotele i pensjonaty
Wysoka personalizacja planu
24 godzinne usługi przewodników na najwyższym poziomie taktu i opieki nad gośćmi.
Wi-Fi podczas wycieczek
Opis oferty wycieczek ELITE

Oferujemy szeroki wachlarz usług dla najbardziej wymagających klientów. Takt i dyskrecja są dla nas bardzo ważne. Oferowane przez nas luksusowe hotele są starannie wybrane pod względem atmosfery, kuchni i miłej obsługi. Jeśli pragniesz naprawdę luksusowych apartamentów ze służbą i kucharzem – mamy kilka w rękawie. Nasi przewodnicy zaproponują najlepsze restauracje serwujące wyborne dania. Oferujemy Wi-Fi na pokładzie busa dla tych, którzy nie mogą uwolnić się od świata podczas wakacji. Chaparone service czyli 24 godzinna opieka przewodnika z transportem na życzenie. Pragniesz pojechać późnym wieczorem na kolacje do restauracji oddalonej o wiele kilometrów – nie musisz brać taxi gdyż przewodnik jest twoim osobistym kierowcą. Proponujemy sesję fotograficzna z Peterem Beymem, znanym artystą fotografem w plenerze afrykańskiej przyrody. Wszystko jest do negocjacji.

wycieczka rpa ludzie
wycieczka rpa boulders beach
Wagon restauracyjny w pociągu Rovos Rail
wycieczka rpa ludzie i pingwiny na plazy
Plan wycieczki wysoko personalizowanej
Wycieczka dostosowana do potrzeb i chęci klienta - objazd po wybranych winnicach w Afryce Południowej
Dzień 1

Lądowanie w Cape Town (Kapsztad) i transfer do hotelu. Relaks do końca dnia.

Dzień 2

Wyjazd do malowniczej doliny Constantia, uważanej za najlepszy region do uprawy winorośli w Południowej Afryce. Tam degustacja win w najstarszej winnicy w kraju Groot Constantia (założonej w 1675) oraz degustacja ulubionego, słodkiego wina Napoleona i Fryderyka Wielkiego króla Prus. Ogrody Kirstenbosch (pomnik natury UNESCO – 550 ha magii kolorów kwiatów z całego świata).

Winnica High Constantia – degustacja.

Przejazd przez plaże miasta, Camps Bay (uznana w 2014 przez National Geographic za jedną z 11 najpiękniejszych plaż na świecie) Hout Bay, jeśli czas plaża Cliffton (druga najpiękniejsza plaża na świecie wg National Geographic w 2015). Po południu wjazd kolejką linową na Górę Stołową (jeden z 7 cudów natury świata).

Całość około 8-9 godzin- ok 170 km.

Dzień 3

Wolniejszy dzień. Waterfront- są to bulwary stworzone ze starego portu z dziesiątkami sklepów, restauracji i klubów. Tutaj proponowałbym zakupy i czas własny lub ewentualnie opłacane dodatkowo inne atrakcje jak przelot helikopterem nad miastem (ze względu na jego malowniczą lokalizację czy rejs po porcie. W wypadku wycieczki- Centrum Cape Town- Przejazd po centrum (zamek, stary ratusz, zabytki) i spacer po centrum – Green Market Squate, park Ogrody Kompanii założony w 1652 roku. Wokoło niego są budynki ważne dla Państwowości kraju jak parlament, Bilbioteka Narodowa etc. Wizyta w malowniczej dzielnicy Bo-Kaap (Malay District) z kolorowo pomalowanymi domkami. Wjazd na Wzgórze Sygnałowe.

Dzień 4

Winnice znanego z restauracji miasteczka Franschhoek. Zostało ono założone w 1688 roku przez francuskich uchodźców religijnych- Hugenotów i to oni sprowadzili jakość w produkcji win. Miasteczko słynie z jednych z najlepszych restauracji w całej Afryce z kucharzami z całego świata. Polecam najlepsze steki na południowej półkuli (za połowę ceny w porównaniu do Warszawy). W Afryce nie ma nawet jednej restauracji z gwiazdkami Michelline (są one tylko właściwie w Europie, USA, części Dalekiego Wschodu i Australii plus Rio De Janeiro) ale wg francuskich czasopism co najmniej 3 restauracje w miasteczku powinny otrzymać 2 gwiazdki Michelline (np. La Pettite Colombe – jedna z 50 najlepszych restauracji świata do 2015, gdy zmieniła nazwę z The Tasing Room), a kolejne 3-4 po jednej gwiazdce. Są tutaj kucharze z całego świata. Proponujemy trzy degustacje win w winnicach otaczających miasteczko. Jest tutaj też jedno z największych muzeów starych samochodów na kontynencie (ok 300 łącznie z samochodami z XIX wieku i nawet Porsche Sobiesława Zasady z 1969 z rajdu w Australii). Proponujemy winnice: Antonij Rupert (optima), Grand Provance, La Petite Ferme.

Dzień 5

Urocze miasteczko Stellenbosch założone w 1676 roku znane z dużego uniwersytetu, alej dębowych i winnic. To tutaj w 1925 stworzono wino Pinotage przez skrzyżowanie Pinot Noir z Armitage. Winnice Delair Graff, Oldenburg z tego chyba najbardziej znanego na świecie regionu winnego RPA. Spacer i zakupy w tym chyba najbardziej europejskim mieście w RPA.

Trasa ok 110 km.

Dzień 6

Kolejny dzień na winnice. Tym razem jedziemy w kierunku wyżyny Grabouw (zniemczona nazwa Grabów) znanego zagłębia sadowniczego (jabłka i morele) pokonując przełęcz Sir Lawry z widokiem na miasto i Górę Stołową. Winnice Shannon, Almenkerk. Przełącz Vyeboom. Wracamy niesamowitą przełączą Franschhoek do Cape Town. Jeśli czas na to pozwoli winnica i ogrody Babylonstoren (Babel) obok Franschhoek.

Ok 240 km. Nocleg Cape Town.

Dzień 7

Wyjazd na plażę Bolders w Simons Town- jest to jedyna plaża na świecie gdzie można pływać z Pingwinami Afrykańskimi (temperatura wody jak w Kołobrzegu lub zimniejsza). Rejs (40 minutowy) na wyspę Fok w Hout Bay. Przejazd spektakularna Chapmans Peak Drive. Lunch w którejś ze znanych lokalnych restauracji rybnych i przejazd do Parku Narodowego Przylądka Dobrej Nadziei, gdzie również zwiedzamy Cape Point gdzie przy odrobinie szczęścia niektórzy widzą widmo „Latającego Holendra” na horyzoncie.

Całość około 8 godzin- 100km. Nocleg Cape Town.

Dzień 8

Odwiedzamy dzielnicę nadmorską Somerset West znanej ze swego mikroklimatu. Piękne ogrody i ponad trzystuletnia winnica Vergelegen, gdzie obok wina robimy piknik w wielkich ogrodach otaczających tę olbrzymią winnicę. Winnica Morgenster i winnica Lithios.

Trasa do 110 km. Nocleg Cape Town

Dzień 9

Przejazd na lotnisko w Cape Town i odlot o kraju.

Polecane atrakcje w ofercie
Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Góra Stołowa w RPA

Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Winnica Groot Constantia w RPA

Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Restauracje Franschhoek

Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Przylądek Dobrej Nadziei w RPA

Najczęściej zadawane pytania
Czy obywatele Polski potrzebują wiz do RPA?
Do 30 dni pobytu otrzymuję się na lotnisku tzw. wizę turystyczną.
Czy obywatele RP potrzebują wizy na wjazd do Lesotho?
Tak i nie można ich uzyskać na przejściach granicznych. Konsulat w Londynie i Berlinie może to zorganizować. Jest to dość skomplikowane i wymagane są nawet mało obrazowe prześwietlenia klatki piersiowej nawet jeśli wjedzie się tam tylko na pół dnia.
Czy aby udać się do RPA potrzebne są odpowiedne szczepienia?
Nie. Poziom prywatnej służby zdrowia jest na bardzo wysokim poziomie porównywalnym z USA.
Czy w RPA jest jakaś strefa malarii?
Jest bardzo mała w części Parku Narodowego Krugera. Zalecane jest przyjmowanie malaronu jednak ze względu na to że jest bardzo ciężki dla wątroby nie zaleca się przyjmowania jego po 65-tym roku życia. Nie gwarantuje uniknięcia zakażenia.
Czy w RPA można płacić dolarami lub Euro?
Nie. W RPA walutą urzędową jest Rand Południowo Afrykański (ZAR).
Jaki jest najpopularniejszy język w Afryce?
Najpopularniejszym językiem w RPA jest zulu, ale angielski jest powszechnie używany.
Czego nie wolno wywozić z RPA?
Nie wolno wywozić dzikiej fauny i flory, w tym produktów z kości słoniowej oraz niektórych rodzajów roślin.
Ile kosztuje jedzenie w RPA?
Ceny jedzenia są zróżnicowane, ale posiłek w restauracji średniej klasy kosztuje około 100-200 ZAR.
Jak najlepiej płacić w RPA?
Najlepiej płacić kartą kredytową lub debetową, choć gotówka również jest powszechnie akceptowana.
Co warto zjeść w RPA?
Warto spróbować tradycyjnych potraw jak bobotie, biltong, oraz braai, czyli południowoafrykański grill.
Skontaktuj się z nami

Duis ut diam ut nunc rutrum pellentesque. Nunc ornare porttitor gravida. Maecenas interdum erat sit amet tellus dapibus, lobortis tempus sapien ultricies.

Wybrana ilość osób: 0
Co o wycieczkach myślą nasi goście
Wspaniały przewodnik - doskonała opieka i przygotowanie całego programu, duża elastyczność i dodatkowe miłe niespodzianki w trakcie pobytu. RPA ... ten kraj mnie zaskoczył, zachwycił, muszę wrócić !! Tak organizuje wakacje Wiesław, z takimi wrażeniami się wraca...że chcesz jeszcze i więcej, to chyba najlepiej go ocenia jako przewodnika i organizatora/opiekuna. Pozdrawiam
Jestem nie tylko zapaloną turystką z zamiłowania ale zajmuję się zagadnieniami związanymi z turystyką także zawodowo. Pracuję jako wykładowca akademicki na jednej z wrocławskich wyższych uczelni w Instytucie Turystyki i Rekreacji. Jestem także pilotem wycieczek. Mogę całym sercem polecić Pana Wieśka Bąka jako wspaniałego przewodnika po Afryce! Jest bardzo uczciwy i serdeczny. Dzięki niemu można poczuć się w Afryce jak w domu:-)!
Wycieczka z Wieśkiem jest jak podróż ze starym kumplem przez drogi i bezdroża RPA 🙂 Wakacje naprawdę na VIP-owskim poziomie. Wszystko dobrze rozplanowane, bez niepotrzebnych stresów, czasem miłe zaskoczenia po drodze. Ogromna elastyczność w realizacji programu w którym znajdzie się czas zarówno na forsowne wycieczki jak i chwile błogiego wypoczynku. Samo RPA zaskakuje wszystkim - pięknymi krajobrazami, zróżnicowanym klimatem, świetną kuchnią, winem, pingwinami, a przede wszystkim naprawdę wysokim poziomem życia i poczuciem bezpieczeństwa w porównaniu do wielu innych regionów Afryki.