Wagon restauracyjny w pociągu Rovos Rail

Oferta wycieczek ELITE

od  14000*zł/os  
*cena dla osoby za wycieczkę 14-dniową w grupie 6 osób

Oferujemy szeroki wachlarz usług dla najbardziej wymagających klientów.

Najlepsze luksusowe hotele i pensjonaty
Wysoka personalizacja planu
24 godzinne usługi przewodników na najwyższym poziomie taktu i opieki nad gośćmi.
Wi-Fi podczas wycieczek
Opis oferty wycieczek ELITE

Oferujemy szeroki wachlarz usług dla najbardziej wymagających klientów. Takt i dyskrecja są dla nas bardzo ważne. Oferowane przez nas luksusowe hotele są starannie wybrane pod względem atmosfery, kuchni i miłej obsługi. Jeśli pragniesz naprawdę luksusowych apartamentów ze służbą i kucharzem – mamy kilka w rękawie. Nasi przewodnicy zaproponują najlepsze restauracje serwujące wyborne dania. Oferujemy Wi-Fi na pokładzie busa dla tych, którzy nie mogą uwolnić się od świata podczas wakacji. Chaparone service czyli 24 godzinna opieka przewodnika z transportem na życzenie. Pragniesz pojechać późnym wieczorem na kolacje do restauracji oddalonej o wiele kilometrów – nie musisz brać taxi gdyż przewodnik jest twoim osobistym kierowcą. Proponujemy sesję fotograficzna z Peterem Beymem, znanym artystą fotografem w plenerze afrykańskiej przyrody. Wszystko jest do negocjacji.

wycieczka rpa ludzie
wycieczka rpa boulders beach
Wagon restauracyjny w pociągu Rovos Rail
wycieczka rpa ludzie i pingwiny na plazy
Plan wycieczki wysoko personalizowanej
Wycieczka dostosowana do potrzeb i chęci klienta - objazd po wybranych winnicach w Afryce Południowej
Dzień 1

Lądowanie w Cape Town (Kapsztad) i transfer do hotelu. Relaks do końca dnia.

Dzień 2

Wyjazd do malowniczej doliny Constantia, uważanej za najlepszy region do uprawy winorośli w Południowej Afryce. Tam degustacja win w najstarszej winnicy w kraju Groot Constantia (założonej w 1675) oraz degustacja ulubionego, słodkiego wina Napoleona i Fryderyka Wielkiego króla Prus. Ogrody Kirstenbosch (pomnik natury UNESCO – 550 ha magii kolorów kwiatów z całego świata).

Winnica High Constantia – degustacja.

Przejazd przez plaże miasta, Camps Bay (uznana w 2014 przez National Geographic za jedną z 11 najpiękniejszych plaż na świecie) Hout Bay, jeśli czas plaża Cliffton (druga najpiękniejsza plaża na świecie wg National Geographic w 2015). Po południu wjazd kolejką linową na Górę Stołową (jeden z 7 cudów natury świata).

Całość około 8-9 godzin- ok 170 km.

Dzień 3

Wolniejszy dzień. Waterfront- są to bulwary stworzone ze starego portu z dziesiątkami sklepów, restauracji i klubów. Tutaj proponowałbym zakupy i czas własny lub ewentualnie opłacane dodatkowo inne atrakcje jak przelot helikopterem nad miastem (ze względu na jego malowniczą lokalizację czy rejs po porcie. W wypadku wycieczki- Centrum Cape Town- Przejazd po centrum (zamek, stary ratusz, zabytki) i spacer po centrum – Green Market Squate, park Ogrody Kompanii założony w 1652 roku. Wokoło niego są budynki ważne dla Państwowości kraju jak parlament, Bilbioteka Narodowa etc. Wizyta w malowniczej dzielnicy Bo-Kaap (Malay District) z kolorowo pomalowanymi domkami. Wjazd na Wzgórze Sygnałowe.

Dzień 4

Winnice znanego z restauracji miasteczka Franschhoek. Zostało ono założone w 1688 roku przez francuskich uchodźców religijnych- Hugenotów i to oni sprowadzili jakość w produkcji win. Miasteczko słynie z jednych z najlepszych restauracji w całej Afryce z kucharzami z całego świata. Polecam najlepsze steki na południowej półkuli (za połowę ceny w porównaniu do Warszawy). W Afryce nie ma nawet jednej restauracji z gwiazdkami Michelline (są one tylko właściwie w Europie, USA, części Dalekiego Wschodu i Australii plus Rio De Janeiro) ale wg francuskich czasopism co najmniej 3 restauracje w miasteczku powinny otrzymać 2 gwiazdki Michelline (np. La Pettite Colombe – jedna z 50 najlepszych restauracji świata do 2015, gdy zmieniła nazwę z The Tasing Room), a kolejne 3-4 po jednej gwiazdce. Są tutaj kucharze z całego świata. Proponujemy trzy degustacje win w winnicach otaczających miasteczko. Jest tutaj też jedno z największych muzeów starych samochodów na kontynencie (ok 300 łącznie z samochodami z XIX wieku i nawet Porsche Sobiesława Zasady z 1969 z rajdu w Australii). Proponujemy winnice: Antonij Rupert (optima), Grand Provance, La Petite Ferme.

Dzień 5

Urocze miasteczko Stellenbosch założone w 1676 roku znane z dużego uniwersytetu, alej dębowych i winnic. To tutaj w 1925 stworzono wino Pinotage przez skrzyżowanie Pinot Noir z Armitage. Winnice Delair Graff, Oldenburg z tego chyba najbardziej znanego na świecie regionu winnego RPA. Spacer i zakupy w tym chyba najbardziej europejskim mieście w RPA.

Trasa ok 110 km.

Dzień 6

Kolejny dzień na winnice. Tym razem jedziemy w kierunku wyżyny Grabouw (zniemczona nazwa Grabów) znanego zagłębia sadowniczego (jabłka i morele) pokonując przełęcz Sir Lawry z widokiem na miasto i Górę Stołową. Winnice Shannon, Almenkerk. Przełącz Vyeboom. Wracamy niesamowitą przełączą Franschhoek do Cape Town. Jeśli czas na to pozwoli winnica i ogrody Babylonstoren (Babel) obok Franschhoek.

Ok 240 km. Nocleg Cape Town.

Dzień 7

Wyjazd na plażę Bolders w Simons Town- jest to jedyna plaża na świecie gdzie można pływać z Pingwinami Afrykańskimi (temperatura wody jak w Kołobrzegu lub zimniejsza). Rejs (40 minutowy) na wyspę Fok w Hout Bay. Przejazd spektakularna Chapmans Peak Drive. Lunch w którejś ze znanych lokalnych restauracji rybnych i przejazd do Parku Narodowego Przylądka Dobrej Nadziei, gdzie również zwiedzamy Cape Point gdzie przy odrobinie szczęścia niektórzy widzą widmo „Latającego Holendra” na horyzoncie.

Całość około 8 godzin- 100km. Nocleg Cape Town.

Dzień 8

Odwiedzamy dzielnicę nadmorską Somerset West znanej ze swego mikroklimatu. Piękne ogrody i ponad trzystuletnia winnica Vergelegen, gdzie obok wina robimy piknik w wielkich ogrodach otaczających tę olbrzymią winnicę. Winnica Morgenster i winnica Lithios.

Trasa do 110 km. Nocleg Cape Town

Dzień 9

Przejazd na lotnisko w Cape Town i odlot o kraju.

Co o wycieczkach myślą nasi goście
Wspaniały przewodnik - doskonała opieka i przygotowanie całego programu, duża elastyczność i dodatkowe miłe niespodzianki w trakcie pobytu. RPA ... ten kraj mnie zaskoczył, zachwycił, muszę wrócić !! Tak organizuje wakacje Wiesław, z takimi wrażeniami się wraca...że chcesz jeszcze i więcej, to chyba najlepiej go ocenia jako przewodnika i organizatora/opiekuna. Pozdrawiam
Jestem nie tylko zapaloną turystką z zamiłowania ale zajmuję się zagadnieniami związanymi z turystyką także zawodowo. Pracuję jako wykładowca akademicki na jednej z wrocławskich wyższych uczelni w Instytucie Turystyki i Rekreacji. Jestem także pilotem wycieczek. Mogę całym sercem polecić Pana Wieśka Bąka jako wspaniałego przewodnika po Afryce! Jest bardzo uczciwy i serdeczny. Dzięki niemu można poczuć się w Afryce jak w domu:-)!
Wycieczka z Wieśkiem jest jak podróż ze starym kumplem przez drogi i bezdroża RPA 🙂 Wakacje naprawdę na VIP-owskim poziomie. Wszystko dobrze rozplanowane, bez niepotrzebnych stresów, czasem miłe zaskoczenia po drodze. Ogromna elastyczność w realizacji programu w którym znajdzie się czas zarówno na forsowne wycieczki jak i chwile błogiego wypoczynku. Samo RPA zaskakuje wszystkim - pięknymi krajobrazami, zróżnicowanym klimatem, świetną kuchnią, winem, pingwinami, a przede wszystkim naprawdę wysokim poziomem życia i poczuciem bezpieczeństwa w porównaniu do wielu innych regionów Afryki.
Skontaktuj się z nami

Duis ut diam ut nunc rutrum pellentesque. Nunc ornare porttitor gravida. Maecenas interdum erat sit amet tellus dapibus, lobortis tempus sapien ultricies.

Wybrana ilość osób: 0
Polecane atrakcje w ofercie
Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Góra Stołowa w RPA

Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Winnica Groot Constantia w RPA

Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Restauracje Franschhoek

Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Przylądek Dobrej Nadziei w RPA