Winnica Groot Constantia w RPA

Okolice Cape Town z idealnym dla dobrego samopoczucia klimatem południowo-śródziemnomorskim, pięknymi dolinami wśród szczelistych gór jest idealnym klimatem na dwie rzeczy- hodowlę rasowych koni i dla winorośli jedno z największych zagęszczeń winnic na świecie. Pierwsza Groot Constantia powstała w 1675 więc czasami dziwi, gdy wino południowo- afrykańskie nazywane jest winem Nowego Świata jakby niemal 350 letnia tradycja wina wciąż umieszczała wino z RPA w towarzystwie młodziutkich winnic z Nowej Zelandii czy Australii.

To właśnie z winnicy Groot Constantia kupował wino Napoleon Bonaparte ale i też król Prus Fryderyk Wielki niesławny z Rozbioru Polski. Chardoney należy do jednych z najlepszych na świecie i często zdobywa medale w międzynarodowych konkursach (Paryż).

Winnica oferuje również dwie restauracje, muzeum w głównym budynku z XVIII i XIX wiecznymi powozami jak i jest to w pełni działająca winnica i spacery są tutaj mile widziane. Rozpościera się z niej przepiękny widok na Zatokę Błędną.

Inne atrakcje z tej kategorii: