Best Holidays Ever! Wakacje z Wieśkiem były wspaniałe i niecodzienne.

Jacek i Waldek (Polska, Toruń, październik 2015)

Dziękujemy za wspaniałe 2 tygodnie, które wyrwaliśmy z Twego życia. Było wspaniale. Idź dalej tą drodą a czeka Cię wielki sukces.

Neinia i Maciek (Polska, Rumia, październik 2015)

Thank you very much for fantastic holidays!!! We will be back again!

Nauris, Simona and Diana (USA, Florida, November 2015)

To co zobaczyłem w RPA było kawałkiem raju na ziemi. A dzięki Wiechowi poczułem się jak w domu wspaniałe wakacje życia!

Tomasz (UK, listopad 2015)

Dziękujemy Ci za wielkie serduszko i pasję z jaką pokazałeś nam Afrykę! Było wspaniale.

A i R Rudiukowie (Polska- Warszawa, grudzień 2015)

‘Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi’
Jan Paweł II

To były dla nas niezapomniane wakacyjne dni, do których Ty w znacznej większości się przyczyniełeś zarażając nas urokami tego wspaniałego regionu i jego zakątków. Dzięki Tobie tak dużo zobaczyliśmy w przeciągu tych kilku dni.
Jesteś i będziesz naszym najlepszym przewodnikiem. Robisz to z pasją i sercem i za to Cię wszyscy doceniamy.
Wakacjusze z Nowego Jorku Elżbieta, Przemek, Halina i Tadeusz (USA, Nowy Jork, NY, luty 2016)

Where does one start to express our sincere thanks for your hospitality, friendship and most of all, opening your house to use for our visit. You have shared your most precious South Africa, Cape Town and surrounding area with us. We will hold these memories for the remainder of our days. Thank you.

Jurate and Rand. (USA, Florida, March 2016)

Niestety nadszedł dzień wyjazdu.
Spędziliśmy tutaj 10 wpsaniałych dni w cudownej atmosferze. Wiesiu- przesympatyczny i służący pomocą w każdej sytuacji z serduszkiem na dłoni .
Dziękujemy za każdą chwilę i będziemy tu wracać wspomnieniami. Już planujemy kolejny przyjazd, aby odwiedzić pozostałe miejsca, których nie zdążyliśmy. Bardzo cieszymy się z tego spotkania, na pewno nie było przypadkowe. Wyciszyliśmy się, podnieśliśmy naszą pozytwną energię. Dziękujemy.

Iwona i Marian, Anna i Paweł (Polska- Wrocław i Poznań, październik 2016)

Wspaniałe, cudowne wakacje!
Wiesiek jest wspaniałym przewodnikiem i gospodarzem! Gen przesympatyczna!
Chcemy tutaj wrócić wkrótce!

Julita z Pawłem i Oliwką (Polska- Wrocław, listopad 2016)

Wiesław odkrył dla mnie Cape Town i jego atrakcje turystyczne. Jako gospodarz sprawił, że czułem się tu komfortowo i bezpiecznie a jako przewodnik dostarczył wrażeń niezapomnianych.
Szczerze polecam gościnność Wiesława jako człowieka serdecznego, uczynnego, opiekuńczego a nade wszystko bardzo gościnnego….

Piotr z Wrocławia (Polska- Wrocław, listopad 2016)

Afryka jest tą Afryką, do której się tęskni także, a przede wszystkim dzięki Wiesławowi. To był bardzo dobry czas i jak każdy dobry z pewnością za krótki i to także „wina” Wieśka.
Czego sobie życzyć?…. Kolejnego spotkania.

Krzysztof z Wrocławia (Polska- Wrocław, listopad 2016)

Minęło 2 tygodnie od przylotu do Wrocławia z RPA i już tęsknimy. Przyjeżdżając tam chcieliśmy zobaczyć przyrodę z pięknymi widokami faunę etc. w asyście dobrego przewodnika. Od pierwszego dnia pobytu poczuliśmy wspólnotę ducha z Wieskiem. Pokazał nam nie tylko najciekawsze miejsca, ale wtopił nas w klimat RPA. Wykazał się profesjonalizmem i wielka wiedza na temat Afryki. Swietnie wyczuwał nasze oczekiwania i dostosowywał program w taki sposób, że mieliśmy wrażenie, że to my organizujemy pobyt. Jednym słowem było SUPER ! – bez kitu. Dla innych podróżników polecamy taka formę wakacji. ? Jeszcze raz wielkie dzięki i do zobaczenia.

Barbara i Zbyszek z Wrocławia. (Polska-11.02.2017)

Sprowadź Zulusów”

… Niech do snu na głosy mruczą mi chórki

Sprowadź Wiatr Przylądkowy

…. niech rozgoni chmury i włosy z myślami

w dredy zaplecie

Sprowadź Żeglarzy Wielkich

… Holendra pod płótnem białym

Jak kość wieloryba

Sprowadź na ziemię mnie

… a może nie

Dzięki Wiesiu

Agata i Ania (Polska, Częstochowa- luty 2017)

Wiesiu bardzo dziękujemy, że rozkochałeś nas w RPA choć widzieliśmy tylko mały fragment. Już tęsknimy i jeśli Afryka to tylko z Tobą. Dla wszystkich którzy mają wątpliwości czy Wiesław Bąk istnieje potwierdzamy jest jak najbardziej prawdziwy. Jest cudownym, ciepłym człowiekiem o niesamowitej wiedzy i anielskim spokoju co przy naszej 13 osobowej grupie było niezbędne :-). Wiesiu od początku podkreślał, że to nasze wakacje i tak rzeczywiście było. Był cały dla nas organizując wszystko od początku do końca i to na najwyższym poziomie. Razem z kierowcą Robertem pokazali nam najpiękniejsze zakątki RPA a to tylko niewielka część. Dawkował emocje codziennie budząc w nas coraz większy zachwyt. Pokazał nam miejsca – perełki, do których ze zwykłym biurem podróży nie dotrzecie. Dodam, że byliśmy z dziećmi w wieku 6-16 lat. Jednym słowem jak wakacje w RPA to tylko z Wiesławem. Jeszcze raz dziękujemy za cudowne wakacje i do zobaczenia.

Iwona Pogodzińska (Polska, Poznań- luty 2017)

Ostatni tydzień to przede wszystkim nezapomniana przygoda. Wiesiu uchylił nam nieba pokazując cuda afrykańkiej natury. Zawsze otwarty, pogodny i z ciekawymi historiami dał nam odpoczynek, którego potrzebowaliśmy. Spędziliśmy tu razem wiele radosnych, pięknych i intrygujących chwil z Wiesiek, który jest nadzwyczaj dobrym gospodarzem. Niezapomniane wakacje w świetnej atmosferze. Hope we’ll be back.

Zosia, Gosia i Michał (Polska, Poznań, kwiecień 2017)

Wspaniała podróż z profesjonalnym przewodnikiem i sympatycznym, bardzo ciekawym człowiekiem Wiesiem Bąkiem. Polecam z całego serca i dziękuję serdecznie.

Joanna Kałuża- Pawłowska (Polska, Pabianice, lipiec 2017)

RPA to piękny kraj, a dzięki Wieśkowi mogliśmy się o tym przekonać i doświadczyć tego osobiście. Dziękujemy za Twoje wielkie zaangażowanie, które otworzyło przed nami możliwość delektowania się różnymi smakami Afryki i radowania naszych oczu i dusz niepowtarzalnymi widokami, których między nie zapomnimy. Z pełną odpowiedzialnością polecamy Wieśka- super szefa Caress Africa, jako świetnego organizatora i przewodnika na Wasze wakacje „powodzenia”.

Beata i Darek (Polska, Wrocław, 18 październik 2017)

PS Dwa tygodnie minęły jak z bata strzelił…
Tak trzymaj i niech MOC (Twoich planów) BĘDZIE Z TOBĄ!

Darek

“To też jest Afryka”
Cóż: wszystko ma swój początek i kres, ale w sercu i pamięci zostaną nam obrazy, atmosfera, zapachy, wielkia różnorodność wielkiej i pięknej Afryki, o której nie mieliśmy pojęcia nawet w jednej setnej.
To ty Wiesiek z wielką pasją i uśmiechem a także ogromną wiedzą próbowałeś ją nam przybliżyć.
Nie żałujemy ani jednego dnia pobytu pod skrzydłami, tak fantastycznego przewodnika i ciekawego człowieka jakim jesteś.
Dzięki wielkie!!!

Basia i Piotr (Poznań, grudzień 2017)

Południowa Afryka to magiczny kraj z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, zróżnicowaną, bogatą przyrodą, która potrafi się tu bronić i w niezwykły sposób exponować. To także kraj o bardzo ciekawej, skomplikowanej przeszłości, która wciąż odciska swoje piętno na teraźniejszości.
Ujeli nas tutaj także niezwykle sympatyczni i pogodni ludzie, tworzący społeczeństwo heroicznie zmagające się z problemami mającymi swoje źródo w ciągłym zderzeniu kultur, mogące jednak być wzorem dla wielu mniej złożónych społeczeństw.
Południowa Afryka to również wysublimowana kuchnia, wsaniałe restauracje, ze świetną obsługą oraz wino….
Ten kraj naprawdę nas OCZAROWAŁ!!!
Wielką zasługę ma w tym Wiesiek- znakomity przewodnik po tym kraju a do tego sympatyczny, wrażliwy i pracowity czowiek. Wiesiu pokazal nam swój kraj z perspektywy człowieka STĄD, obalając wiele mitów i uprzedzeń. A nede wszytsko, Wiesiek pozwolił nam zrozumieć, że Afryka to stan świadomości.
Wiesiu, bardzo Ci za to DZIĘKUJEMY!

Ania i Marcin z Chotomowa (grudzień 2017)

W imieniu naszego kolektywy „wzorowej’ polskiej rodziny, chcieliśmy Panu podziękować za te wspaniałe 2 tygodnie w RPA, które od początku okazały się dla nas rajem, a sama podróż jedną z najlepszych. Dziękujemy za duże zaangażowanie i poświęcenie, interesujące oprowadzanie, pokazanie wielu ciekawych miejsc, ale w szczególności również rozbudzenie naszej wyobraźni o Górze Stołowej, afrykańskie sznycle, zapoznanie z biedronką co nie miała ogonka, a także uświadomienie, że prysznic jest dobry na wszytsko a prezydent Zuma ma podwójną głowę.

Ania, Paweł i Kuba Przybylscy (Polska, Wrocław, styczeń 2018)

Spędziliśmy w RPA niesamowite dwa tygodnie.

Przyjechaliśmy z pewną dozą niepewności, ale dzięki Tobie wyjeżdżamy z innym wyobrażenienie o tym kraju i przekonaniem, że jest to jeden z najciekawszych, najpiękniejszych i najbardziej intrygujących krajów na świecie.

Dziekujemy Ci za pokazanie południowej części Afryki, a w szczególności tych miejsc, których nie znaleźlibyśmy w ofercia biur podrózy. Za przepiękne krajobrazy, których widok zabierał dech w piersi, za każdym razem coraz bardziej, za każdą wystrzałową niespodzianką, która zwala z nóg i tego szampana na szczycie Table Mountain 😊.

Za pyszne seafood i jeszcze za lepsze wino.

Za zorganizowanie naszego czasu tak, że każdego dnia robiliśmy coś ciekawego i zobaczyliśmy kawał pięknego RPA. Za to, że czuliśmy się zaopiekowani, bezpieczni i mogliśmy cieszyć się wakacjami.

Twoja wiedza na temat każdego miejsca, w którym byliśmy jest imponująca, a sposób w jaki się nią dzieliłeś, często humorystyczny, sprawiał, że słuchaliśmy Ciebie z zainteresowaniem i przyjemnością.

Daria, Marcin, Ninka (Polska, Warszawa, sierpień 2018)

Za co kochamy RPA:

Dzikie zwierzęta, słonie, góralki, lwy wegetariańskie, gepardy, światło, krajobrazy i przytulone 3 strefy klimatyczne, oceny, wino, góry.

Dziękujemy za opowieści o RPA pełne pasji i miłości. Dziękujemy za to, że promujesz polską kulturę. Jesteś wspaniałym ambasadorem Polski!!!

Joanna, Robert i Anna (Warszawa, luty 2019)

Wszystko co dobre szybko się kończy (za szybko).

Dziękujemy za wspaniałe i intensywne wakacje. Wspomnienia pozostaną z nami na całe życie!!!

Rodzina Olszewskich- Kamila, Rafał, Olek i Maya (Nowy Jork, luty 2019)

Wspaniały pobyt!! Piękny czas!! Wzruszające widoki!! Zaskakujące RPA…

Ale naj… naj.. naj: ocean i skoki bungie.

Dziękuję

Joanna ( Łask, marzec 2019)

Dzięki za cudowny czas, za możliwość odkrycie RPA na nowo.

Basia (Torzym, marzec 2019)

Dziękuję z całego serca za to co dajesz ludziom, wiedzę, energię, serce i dzielisz się tym co dla Ciebie piękne, wzruszające, wypełnione miłością.

Małgosia (Rewal, marzec 2019)

„Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy.

Z tej przyczyny zrodziliśmy się bez wprawy.

Żaden dzień się nie powtórzy

Nie ma dwóch podobnych nocy…” (Wisława Szymborska)

Za wszystkie pozytywne emocje, ciepło serca, zaangażowanie … polskiej duszy w afrykańskim otoczeniu.

Dziękujemy

Estera, Michalina, Paweł, Andrzej, Krzysztof ( Wrocław, Kalisz, Kraków- marzec 2019)

Byliśmy 14 dni. Było super. Szkoda, że tak daleko. Gdyby było bliżej to bylibyśmy częściej.

Profesjonalnie przygotowane wakacje. Byliśmy całą rodziną- 5 osób. Najstarszy syn 20 lat, najmłodszy 7 lat.

Sławomir (Poznań, sierpień 2019)

Byliśmy 8 dni. Ja chciałem bardzo zobaczyć Afrykę, natomiast żona się bardzo bała tego. Na koniec pobytu nie chciała wyjeżdżać.

Gościnność, wiedza i profesjonalizm Wieśka jest niespotykana. Kraj przepiękny.

Marzena i Andrzej (Chicago, USA – listopad 2019)

Wielkie podziękowania dla Wiesia za wielkie serce, które wkłada w swoją pracę.

Wspaniale spędzony czas z człowiekiem, który pomaga na nowo odkryć Południową Afrykę.

<3 Anita i Mariusz <3 (Wrocław, luty 2020)

 

4
Dodaj komentarz

Paweł

Super atrakcyjna oferta
Wykonana i zaplanowana perfekcyjne przez Wiesława
Polecam wymagającym

Mateusz

Z Wieśkum spędziliśmy dobre dwa tygodnie w Afryce Południowej. Świetny kompan i kompetentny przewodnik. Dzięki niemu byliśmy w najpiękniejszym ogrodzie botanicznym, zobaczyliśmy lwy i słonie, podglądaliśmy baraszkujące w oceanie wieloryby, odwiedziliśmy muzea i galerie, byliśmy na koncercie jazzowym w podziemiach kapsztadzkiej katedry, piliśmy świetne wina….. Wszystkim, którzy chcieliby poznać i poczuć Afrykę gorąco polecam wyprawy organizowane przez niego, Mateusz

Willian

Gostamos muito das férias que passamos na Cidade de Cabo. Com certeza uma das cidades mais lindas com bons restaurantes e boas hotéis. Recomendo muito! Nosso guia turístico foi ótimo!

andrzej

Andrzej….byłem w RPA w dniach 5-20 marca 2020. Spędziłem wspaniałe chwile dzięki Wiesławowi. Posiada wielka wiedzę nie tylko o kraju w którym mieszka. Jest bardzo dobrym przewodnikiem i logistykiem. Bardzo szybko nawiązaliśmy dobry kontaktPobyt świetnie zaplanowany, różnorodny jeśli chodzi o wrażenia.
Kraj piękny, różnorodny, czysty. Mix Europy i Afryki daje niesamowite efekty. Pozostał drobny niedosyt jeśli chodzi o Capetown z uwagi na ograniczenia z tytułu koronowirusa, ale to nastąpiło w ostatnim dniu pobytu. Jeśli zwiedzać RPA to tylko w ten sposób.!!