Tramwaj winny w Franschoek

Oferta wycieczek STANDARD

od  7000*zł/os  
*cena dla osoby za wycieczkę 14-dniową w grupie 6 osób

Oferta STANDARD

All inclusive
Trasy po niecodziennych zakątkach oraz nieprzetartych szlakach
Przewodnicy mówiący w Twoim języku
Zbierz swoich bliskich i wybierz się w podróż życia!
Opis oferty wycieczek STANDARD

Proponujemy wycieczki od jednego z trzech najpiękniejszych krajów świata, w którym atrakcji przyrodniczych jest tak wiele, że możnaby nimi obdzielić przeciętny kontynent. Tym krajem jest, według turystów, Republika Południowej Afryki, a także jej przepiękni sąsiedzi: Namibia, Suazi, Lesotho, Zimbabwe i Zambia i inne. Napisz do nas, sprawdź terminy najbliższych wycieczek. Zaproponuj własną trasę.

  • Hotele 3 gwiazdkowe w niezapomnianych miejscach.
  • RPA słynie z dobrego jedzenia, wspaniałych owoców morza i najlepszych steków na półkuli południowej.
  • Krewetki z Mozambiku mają renomę najlepszych na świecie.
  • Zwiedzanie średnio dwóch atrakcji dziennie.
  • Klimatyzowane autokary z profesjonalnym przewodnikiem.
wycieczka rpa table mountains
wycieczka rpa boulders beach
Tramwaj winny w Franschoek
wycieczka rpa ludzie
Plan wycieczki do Afryki Południowej
Dziennik 15-dniowej wycieczki do Afryki Południowej dla grupy 8 osób z Parkiem Krugera
Dzień 1

Lądowanie w Johannesburgu i przejazd do hotelu- relaks do końca dnia. Przylot o 14.00

Dzień 2

Przejazd minubusem do Parku Krugera. Jedziemy tzw Panorami Route do trzeciego najgłębszego kanionu świata: Kanionu Rzeki Blyde, perełka geologiczna- Burkes Pot Holes – kolejny jednak malutki kanion. Jeśli czas pozwoli również tarasy widokowe Gods Windows. Nocleg Hazyview.

Około 500 km trasy. Długi dzień.

Dzień 3

Całodniowe safari w Parku Krugera w otwartych samochodach przystosowanych do safari. Park jest wielkości Dolnego Śląska i ograniczenia prędkości są tam do 40 km/godz. więc jest to wielogodzinna wprawa a rano może być dość zimno więc proszę zabrać ze sobą kurtki. Ten drugi najstarszy park Afryki oferuje Wielką Piątkę i przedstawicieli najważniejszych gatunków zwierząt kontynentu od nosorożców i hipopotamów po lwy, hieny, żyrafy i kilka gatunków antylop.

Długi dzień z przerwą na obiad.

Dzień 4

Przejazd na południe przez najmniejsze królestwo świata Suazi (zmienili kolejny raz nazwę swojego państwa i teraz nazywa się Eswatini). Zjawiamy się St Lucias mieścince obok wielkiego jeziora o tej samej nazwie. Hipopotamy czasami nocą spacerują po ulicach tego miasteczka więc należy je unikać- są szybkie i niebezpieczne.

Długi dzień w samochodzie ok 500 km. Relaks do końca dnia.

Dzień 5

Rejs po jeziorze St Lucia, gdzie są niezliczone ilości hipopotamów i krokodyli. Płyniemy małym stateczkiem. Hipopotamy- najgroźniejsze zwierzęta w Afryce potrafią nurkować pod statkiem. Plaża w St Lucia- klimat jest tutaj tropikalny jak w Tajlandii.

Nocleg St Lucia. Trasa ok 10 km.

Dzień 6

Przejazd do Gór Smoczych do ich najpiękniejszej formacji tzw. Amfiteatru. Trasa ok 540 km.

Długi dzień 9-8 godzin w samochodzie. Nocleg okolice Drakensberg.

Dzień 7

Marsz na spotkanie drugiego największego wodospadu świata Tugela. Przejazd do wioski Undeberg (lub Himville) u podnóża Gór Smoczych. Nocleg Himevill/Undeberg.

Trasa samochodem 300km.

Dzień 8

Wyjazd wcześnie rano. Przejazd jedną z najbardziej sławnych tras w Afryce – wjazd przełęczą Sani do Lesotho gdzie spędzamy czas w najwyższym pubie w Afryce- 2874 m. (wiza 60 Euro). Wjazd jest po bardzo krętej trasie szutrowej samochodami z napędem na 4 koła. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Program Top Gear zrobił już chyba drugi raz program o tej spektakularnej przełęczy konkretnie w 2016 roku.

Nocleg Himevill/Undeberg

Dzień 9

Przejazd na lotnisko w Durbanie i odlot do Cape Town – ok 230 km (lot to ok 2 godziny). W Cape Town przejazd do hotelu i zameldowanie. Przejazd do Bulwarów Waterfront -gdzie są restauracje setki sklepów, barów, klubów, oceanarium jak i najlepszy widok na Górę Stołową.

Dzień 10

Wyjazd na plażę Bolder’s w Simons Town- jest to jedyna plaża na świecie, gdzie można pływać z Pingwinami Afrykańskimi o ile temperatura wody na to pozwoli- gdy jest bardzo gorąco woda potrafi się nagrzać do nawet 19 stopni!!! Po drodze rejs stateczkiem na spotkanie z fokami na skalistej wyspie fok i widowiskowa trasa Chapman’s Peak Drive gdzie nakręcono sceny do kilku filmów Bollywood. Lunch w którejś ze znanych lokalnych restauracji rybnych i przejazd do Parku Narodowego Przylądka Dobrej Nadziei, gdzie również zwiedzamy Cape Point, gdzie przy odrobinie szczęścia niektórzy widzą widmo „Latającego Holendra” na horyzoncie (zazwyczaj po kilku kieliszkach wina) – do 90km.

Nocleg Cape Town.

Dzień 11

Cape Town – Ogrody Kirstenbosch (pomnik natury UNESCO)- jest to jeden z siedmiu najbardziej spektakularnych ogrów botanicznych świata gdzie na ponad 550 ha widzi się magię kwiatów i roślin z całego świata obok najwyższego szczytu Góry Stołowej- 1086 m. Najstarsza winnica w kraju Groot Constantia z 1685 roku – degustacja win. To stąd kupował wino Napoleon i król Prus Fryderyk Wielki. Przejazd przez plaże miasta, Camps Bay (uznana w 2014 przez National Geographic za jedną z 11 najpiękniejszych plaż na świecie) Hout Bay jeśli czas plaża Cliffton (druga najpiękniejsza plaża na świecie wg National Geographic w 2015). Po południu wjazd kolejką linową na Górę Stołową (jeden z 7 cudów natury świata) gdzie czekamy na zachód słońca (opcjonalnie lub wracamy wcześniej nie czekając na zachód).

Ok 8 godzin 220 km. Nocleg Cape Town.

Dzień 12

Przejazd malowniczą trasą Clarens wzdłuż urwistego skalnego wybrzeża będziemy obserwować Błędną Zatokę i błękit Oceanu Indyjskiego. Późnym rankiem docierany do sławnego z obserwacji wielorybów kurortu Hermanus (wieloryby są tylko w sezonie od połowy lipca do połowy października). Do sławnej zatoki Walkera przypływają walenie i humbaki, aby urodzić jak i słodzić młode. Często widać też delfiny i foki. W okolicach można też nurkować w klatkach z rekinami (nie wliczone w cenę ok 130 USD – ok 4 godzin) . Wieloryby odpływają w połowie października ale czasami można spotkać jeszcze jakiegoś marudera poza sezonem. Jednak dzień zaczynamy od degustacji jednego z najlepszych win Pinot Noir na świecie w znanej z niecodziennego mikroklimatu dolinie Hemel en Aarde (Niebo i Ziemia). Przejazd do Przylądka Igielnego najbardziej na południe wysuniętego skrawka Afryki, gdzie łączą się 2 oceany: Ocean Indyjski i Atlantyk.

Nocleg Aghulas jak wyżej. Ok 300 km. W wypadku nurkowania z rekinami plan na ten dzień mocno się zmieni. Nurkowanie należy zarezerwować na wiele dni przed.

Dzień 13

Jedziemy po pięknych wzgórzach regionu Overberg do malowniczego Franschhoek – miasteczka założonego w 1688 przez francuskich uchodźców religijnych Hugenotów. Przepiękna przełęcz we Frasnchhoek. Degustacje wina w tym malowniczym miasteczku słynącym z posiadania jednej czwartej najlepszych restauracji w kraju (wg znawców co najmniej 7 restauracji zalicza się do restauracji nadających się na gwiazdkę Michelline w tym La Pettite Colombe to 3 gwiazdki Michelline – Francuzi nie nadają gwiazdek Michelinie restauracjom w Afryce i Ameryce Płd poza Rio de Janeiro).

Dzień 14

Degustacje win w regionie Stellensbosch, gdzie sto lat temu stworzono szczep Pinotage. Spacer po miasteczku Muzeum samochodów we Franschhoek z ponad 300-stoma eksponatów nawet z 19-stego wieku w tym Porsche Sobiesława Zasady z rajdu w Australii z końca lat sześćdziesiątych.

Dzień 15

Przejazd na lotnisko w Cape Town i przelot do Johannesburga skąd nastąpi przesiadka na samolot do Polski.

Odlot 14.35

Co o wycieczkach myślą nasi goście
Wspaniała podróż z profesjonalnym przewodnikiem i sympatycznym, bardzo ciekawym człowiekiem Wiesiem Bąkiem. Polecam z całego serca i dziękuję serdecznie
Bardzo polecam coś pięknego. Wspaniała organizacja miła atmosfera. Piękno przyrody wszystko w jednym góry ,woda i pustynia . Bardzo miłe wspomnienia. POZDRAWIAM
Byliśmy 14 dni. Było super. Szkoda, że tak daleko. Gdyby było bliżej to bylibyśmy częściej. Profesjonalnie przygotowane wakacje. Byliśmy całą rodziną- 5 osób. Najstarszy syn 20 lat, najmłodszy 7 lat.
Skontaktuj się z nami
Wybrana ilość osób: 0
Polecane atrakcje w ofercie
Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Atrakcje Kapsztad

Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Ogród Botaniczny Kirstenbosch

Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Safari po Parku Krugera

Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Przylądek Igielny w RPA