Restauracje Franschhoek

Proszę sobie wyobrazić, że malutki Kazimierz Dolny posiada aż 25% najlepszych restauracji w całej Polsce – trudno nieprawdaż ale jest tak właśnie w RPA gdzie malutkie miasteczko wyglądające jak jedna wielka osada butikowa tym właśnie jest. Być może bliskość wielkiego miasta (Cape Town) czy jej malownicze położenie spowodowało, że tak się stało. Miasteczko jest też domem dla wielu lokalnych milionerów i miliarderów lub też jednym z ich domów. Stało się ono również domem dla wyjątkowych restauracji z najlepszymi kucharzami w Afryce często przybywającymi z Europy aby mieć pracę w Franschhoek na swoim CV.

W Afryce nie ma nawet jednej restauracji z gwiazdkami Micheline ale według francuskich czasopism co najmniej 2 restauracje w miasteczku powinny otrzymać 3 gwiazdki Michelline (na przykład La Pettite Colombe – jedna z 50 najlepszych restauracji świata), a kolejne 3 po dwie gwiazdki. Są tutaj kucharze z całego świata.

Restauracje Reubensa (kucharza celebryty), Protégé, La Bon Vivant, Monneaux czy La Petit Manoir to tylko kilka z listy miejsc na kulinarne doświadczenia za połowę ceny podobnych restauracji w Paryżu, lecz położone w znacznie lepszej okolicy i zapierającymi dech w piersiach widokami.

Inne atrakcje z tej kategorii: