O nas

Myślisz, że widziałeś już w życiu wszystko?

 

Jestem Polakiem, który zakochał się w kosmicznym pięknie południa RPA i stąd tak szybko i dobrowolnie nie wyjedzie. Od kilku lat prowadzę wątek o Kapsztadzie na forum Skyscrapercity, gdzie muszę walczyć z przerażającymi stereotypami jakie są bezmyślnie powielane w Polsce o tym przepięknym i bardzo różnorodnym kraju. Angażuję się także w blogi i vlogi.

 

Na fali wielkiego zainteresowania tematem powstał pomysł na Caress Africa. Tworzymy wysoko spersonalizowane wakacje dla małych grup, gdzie w dodatku to dana osoba kontroluje plan i przebieg wakacji, które można zmienić nawet podczas podróży. Są to wakacje dla tych, którzy mają dość zagonionego życia jak i tych samych corocznych wypraw na zatłoczone plaże Egiptu, Turcji czy Tunezji i nie mają już sił na wojny ręcznikowe i omijanie parawanów na polskich plażach.

 

Południe Afryki jest wręcz niewyobrażalnie piękne i tak nasycone intensywnością różnego rodzaju cudów przyrody, że trudno wręcz uwierzyć swoim oczom, gdy się tego doświadcza. Uważam, że każdy człowiek powinien choć raz w życiu spotkać się sam na sam z tą cudowną magią natury, która swym pięknem leczy dusze. Widoki, pejzaże, zwierzęta i co najcenniejsze – uśmiechnięci i serdeczni ludzie, wszystko to sprawia, że Kapsztad i okolice przypominają bardziej przedsionek raju niż ziemię Nie wierzysz? Przyjedź – pokażemy Ci miejsca tak piękne, że wyjedziesz z kraju z uśmiechem od ucha do ucha, a jest ich tyle że starczyłoby na cały kontynent. Regułą przyjazdu do RPA jest to, że znakomita większość ludzi wraca tutaj jak bumerang, bo tak ich ten kraj zauroczył.

 

Proponuje wizytę w spokojnym, kosmopolitycznym i tolerancyjnym Cape Town, który wręcz przypomina inną planetę. A w dodatku będziesz miał możliwość podróżowania z Polakiem i mieszkania w trochę ekscentrycznym mini pensjonaciku typu „boutique”, gdzie króluje sztuka, filozoficzne rozmowy i dobre książki.

Zapraszamy też do innych krajów Afryki, do magicznej Botswany, przepięknych Zimbabwe i Zambii, do niezapomnianej Namibii czy Madagaskaru. To z Afryki ponoć pochodzi życie – więc odwiedź swój dom, gdzie to wszystko tak naprawdę się zaczęło.

 

 

 

Odwiedź Wyspę Świętej Heleny, gdzie dożył starości Napoleon, odpocznij na Mauritiusie i zaurocz się Górami Smoczymi w Lesotho. Posmakuj najlepszych krewetek świata w stolicy Mozambiku.

Caress Africa powstało dla podróżników, którzy chcą odetchnąć od miejskiego zgiełku i są zmęczeni wyścigiem szczurów.

Wpadnij do nas podczas polskiej zimy – u nas jest wtedy środek lata! Załaduj swoje baterie na długie miesiące pięknem natury, o istnieniu której nie miałeś pojęcia, a wszystko to w gorącej i pulsującej życiem Afryce.