Oferta wycieczek PREMIUM

od  7700*zł/os  
*cena dla osoby za wycieczkę 14-dniową w grupie 6 osób
Wybierz spośród szerokiej oferty zróżnicowanych wyjazdów
Personalizacja planu wakacji
Kontrola nad planem każdego dnia pobytu
Przeżyj przygodę z rodziną lub przyjaciółmi
Opis oferty wycieczek PREMIUM

Wysoko spersonalizowane wyprawy, w ramach których to wycieczkowicze są autorami planu pobytu, są naszą specjalnością. Nasi goście kochają możliwość zmiany planu na życzenie i posiadania zupełnej kontroli nad tym, co robią danego dnia. Jeśli dane miejsce tak ich zachwyca, że chcą zostać w nim kilka godzin dłużej – to właśnie to robimy. Napisz do nas i opowiedz o swoim pomyśle, a my zajmiemy się jego realizacją.

wycieczka rpa boulders beach
wycieczka rpa ludzie
wycieczka rpa ludzie i pingwiny na plazy
Stacja kolejowa Capital Park w RPA
Przykładowy plan wycieczki do RPA
Dziennik 15-dniowej wycieczki do Republiki Południowej Afryki dla grupy 6-osobowej z Polski
Dzień 1

Przylot na lotnisko Cape Town International i transfer do hotelu w winnicach. Relaks do końca dnia.

Nocleg Franschhoek/Paarl. Trasa ok 60 km

Dzień 2

Winnice we Franschhoek – dwie degustacje win wliczone w cenę. Odwiedzamy winnice znanego z restauracji miasteczka Franschhoek. Zostało ono założone w 1688 roku przez francuskich uchodźców religijnych- Hugenotów i to oni sprowadzili jakość w produkcji win. Miasteczko słynie z jednych z najlepszych restauracji w całej Afryce z kucharzami z całego świata. Polecam najlepsze steki na południowej półkuli (za połowę ceny w porównaniu do Warszawy- jakość- sami sprawdzicie). W Afryce nie ma nawet jednej restauracji z gwiazdkami Michelin (są one tylko właściwie w Europie, USA, części Dalekiego Wschodu i Australii plus dwie w Rio) ale wg francuskich czasopism co najmniej 3 restauracje w miasteczku powinny otrzymać 3 gwiazdki Michelin (np. La Pettite Colombe- jedna z 50 najlepszych restauracji świata) a kolejne 3-4 po dwie gwiazdki. Są tutaj kucharze z całego świata. Proponuję dwie degustacje win w winnicach otaczających miasteczko.

8-9 godzin (w zależności od kondycji wątroby), trasa do 80 km. Nolceg Franschhoek.

Dzień 3

Wizyta w muzeum samochodów z eksponatami nawet z XIX wieku- jest tam nawet Porsche Sobiesława Zasady z końca lat sześćdziesiątych.  Stellenbosch jest drugim najstarszym miastem w RPA założonym w 1676 roku i to właśnie tutaj stworzono 100 lat temu wino Pinotage jak i jest ono bardzo znane z jednego z najlepszych uniwersytetów w Afryce. Możliwość zwiedzania (ewentualnie) destylarni brandy Van Rhyn’s (zdobyli tytuł najlepszego brandy na świecie w kategorii cognaców 12-cio letnich). Spacer po tym uroczym miasteczku i degustacje win. (2 wliczone są w cenę).

6-8 godzin. Nolceg Franschhoek

Dzień 4

Odjazd w kierunku Oudtshoorn po półpustyni Karoo – wizyta w jednym z największych zespołów jaskiń na świecie – Jaskinie Cango w rejonie malowniczej półpustyni Małe Karoo. 8 godzin z transferem z Cape Town, ok 380 km.

7-8 godzin z przystankiem na lunch. Nocleg Oudtshoorn.

Dzień 5

Oudtshoorn wizyta na farmie strusi Ostrich Safari Farm (wyroby ze skóry strusiej są co najmniej o połowę tańsze niż w Europie). To właśnie ten rejon Małego Karoo był świadkiem gorączki na pióra strusie pod koniec XIX wieku, gdy każda dama w Europe chciała mieć pióra strusie w kapeluszu. Dopiero Pierwsza Wojna Światowa przerwała tę złotą passę na której wielu dorobiło się fortun min polscy Żydzi. Po lunchu przejazd przez spektakularną przełęcz Mieringspoort z malutkim wodospadem i wyjazd do Wilderness.

7 godzin, 250 km. Nocleg Wilderness.

Dzień 6

Miasteczko Wilderness (plaża) i przejazd do prywatnego parku Bottlierskop na safari. Po południu Knysna (czyt. Najzna)- afrykańska nowoczesna Wenecja z kilkoma dzielnicami otoczonymi kanałami. The Heads – drugie najtrudniejsze wejście do portu na świecie, Wyspa Thessen, Pleasure Isle, Waterfront- 8 godzin, 120 km. Nocleg Wilderness.

5-6 godzin. Ok 220 km. Nocleg Wilderness

Dzień 7

Przejazd do Storms River Mouth- Park Narodowy Tsitsikamma – fiordy pokryte dżunglą i wielkie fale Oceanu Indyjskiego. Po drodze chwilowy postój przy najwyższym moście bungie jumping na świecie (opłata za skok we własnym zakresie ok 120$US).  Wyjazd do parku słoni Addo. Nocleg wioska Addo.

8-9 godzin (bez skoku bungie jumping) trasa ok 350 km.

Dzień 8

Safari w parku Słoni Addo (186 tyś ha) – zaczynamy wcześnie rano, aby być cały dzień na. Park oferuje Wielką Piątkę jak i ma największe zagęszczenie słoni na kilometr kwadratowy na południe do Delty Okawango. Ilość kilometrów podczas jazdy po parku w czasie safari jest trudna do ocenienia, gdyż jeździ się w poszukiwaniu zwierzyny i czasami robi kółka. Noclegi wioska Addo ok 24 km plus safari nawet do 100km.

Dzień 9

Przejazd do Plettenberg Bay. Plaża do końca dnia. Nocleg Knysna lub Plettenberg, trasa do ok 300-335 km km.

Ok 4 godzin w samochodzie z przystankami.

Dzień 10

Wizyta w Parku gdzie można spacerować, dotknąć i nakarmić afrykańskie słonie co jest wyjątkową rzeczą, gdyż generalnie nie da się ich udomowić. Wizyta w parku Birds of Eden (wiele hektarów lasu pokrytego siatką z ptakami z całego świata lub Monkey World- podobny park stworzony z części lasu ale z małpami ( z człekokształtnych są tylko gibony).

Do 60km. 6-8 godzin wycieczek.

Dzień 11

Przejazd na zachód. Wizyta w Przylądku Igielnym tzw. cyplu Afryki – najdalej wysuniętym na południe kawałku kontynentu, gdzie łączą się dwa oceany.

Nocleg Aghulas lub Hermanus. Ok 590- 645 km. Długi dzień – maraton do 11 godzin.

Dzień 12

Przejazd przez znaną z wielorybów miejscowość Hermanus (wieloryby odpływają pod koniec października). Wizyta w znanej z niecodziennego Pinot Noir dolinie Hemel en Aarde (Niebo i Ziemia) na przedmieściach miasteczka. Trasa Clarens – jedna z najciekawszych tras nadmorskich kontynentu porównywalna do Trasy 12 Apostołów koło Melbourne w Australii. Po południ trafiamy do Cape Town (Kapsztadu) najstarszego miasta RPA założonego przez Holendrów w 1652 jako prywatna kolonia korporacyjna Wschodnio Indyjskiej Kompanii Handlowej.

Trasa do 170 km. 6-8 godzin wycieczek z posiłkami.

Dzień 13

Wyjazd na plażę Bolders w Simons Town- jest to jedyna plaża na świecie gdzie można pływać z Pingwinami Afrykańskimi (temperatura wody jak w Kołobrzegu lub zimniejsza). Lunch w którejś ze znanych lokalnych restauracji rybnych i przejazd do Parku Narodowego Przylądka Dobrej Nadziei, gdzie również zwiedzamy Cape Point gdzie przy odrobinie szczęścia niektórzy widzą widmo „Latającego Holendra” na horyzoncie.

Całość około 8 godzin- 100km. Nocleg w Cape Town.

Dzień 14

Cape Town – Bo-Kaap założoną przez pracowników i niewolników z Jawy w XVIII wieku. Ogrody Kompanii, które zostały założone w 1655 przez Holendrów. Ogrody Kirstenbosch (pomnik natury UNESCO), przejazd przez plaże miasta, Camps Bay (uznana w 2014 przez National Geographic za jedną z 11 najpiękniejszych plaż na świecie) Hout Bay i jeśli czas plaża Clifton (druga najpiękniejsza plaża na świecie wg National Geographic w 2015). Po południu wjazd kolejką linową na Górę Stołową (1064 m.n.p.m- jest to jeden z 7 cudów natury świata).

8 godzin, ok 190 km. Nocleg Cape Town.

Dzień 15

Relaks i transfer na lotnisko. Odlot to Polski. Trasa ok 15 km.

Co o wycieczkach myślą nasi goście
Chciałoby się powiedzieć, że Wiesiek to super przewodnik, ale to za mało. Wiesiek to wspaniały towarzysz podróży, z którym nawet daleka droga mija w mgnieniu oka. Rewelacyjnie zorganizowane wakacje (i to dwukrotnie), pełne przygód, śmiechu i wielu ciekawych historii. Wiesiek pokazuje Afrykę taką, jaką ona jest. Opowiada o niej z pasją, a nie z przymusu. Zabiera w bajeczne miejsca, które ciężko znaleźć na liście top10. Pełen pozytywnej energii i wiecznego optymizmu. Pierwsza podróż do Afryki, a może już kolejna, jedno jest pewne - z Caress Africa i Wieśkiem będzie niezapomniana! Dziękujemy za ten magiczny czas w RPA oraz polecamy wszystkim ten kraj obfitujący w tak piękną naturę!
Bardzo dziękuję w imieniu swoim i moich towarzyszy podróży za wspaniałą opiekę Wieśka przez trzy dni. Był naszym przewodnikiem po Kapsztadzie i okolicach. To były tylko trzy dni, ale pełne wrażeń. Pokazał nam Kapsztad, zawiózł na Przylądek Dobrej Nadziei i Przylądek Igielny. Ogromna wiedzą, profesjonalizm, poczucie humoru. Czuliśmy się bardzo zaopiekowani. Nawet z własnej inicjatywy zawiózł i odwiózł chłopaków na finał Mundialu do pubu😀 Dziękujemy Wiesiu🙂 Jeszcze długo będziemy pamiętać wspaniałe miejsca, które nam pokazałeś🤩👋
Bardzo dziękujemy firmie Caress Africa w osobie naszego przewodnika Wieśka za ostatnie 2 tygodnie w czasie których jego profesjonalizm, dbałość o każdy szczegół i stopniowanie atrakcji pozwoliły naszej grupie czuć się wyjątkowo. Na pewno zapamiętamy ten wyjazd jako najbardziej inspirujące , komfortowe , bezpieczne i wyjątkowe odkrycie Afryki . W pamięci pozostają nam urokliwe krajobrazy, możliwość podglądania życia dzikich zwierząt w szczególności słoni w Parku Narodowym Addo, fantastyczne jedzenie w La Petite Colombe czy degustacje win na szlaku winiarskim … Autorska trasa zwiedzania dostarczała naszym zmysłom każdego dnia mnóstwo wrazen zadając przy okazji kłam jakże powszechnym opiniom ze RPA to bardzo niebezpieczny kraj do którego nie zaleca się podróżować . Otóż dzięki Tobie Wieśku nie było chwili w której musielibyśmy o tym myśleć. Jeszcze raz dziekujemy i obiecujemy na pewno wrócić
Skontaktuj się z nami
Wybrana ilość osób: 0
Polecane atrakcje w ofercie
Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Park Narodowy Słoni Addo

Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Ogród Botaniczny Kirstenbosch

Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Plaże w RPA

Atrakcje Południowej Afryki
Atrakcje RPA

Atrakcje Kapsztad