Safari po Parku Krugera

Park Krugera jest najstarszym parkiem narodowym w Afryce. Ma aż 1 948 tyś ha co czyni go obszarem porównywalnym swą wielkością do Walli czy Izraela lub woj dolnośląskiego i choć ma tylko 45 km szerokości to rozpościera się aż na 400 km od sawann Limpopo na północy przez suchy teren w swoim sercu aż po tropikalne okolice granicy z sąsiednim państwem i najmniejszym królestwem świata – Suazi.

Okolice oferują też kilka ciekawych atrakcji jak Burke’s Pot holes – wyżłobiony w twardych skałach kręty system kanionów- raj dla geologów jak i tzw Okno Boga „God’s Window”– taras widokowy na urwisku wyżyny Highvelt na której leży duża część wchodniego RPA. Stąd z ponad kilometrowej wysokości rozpościera się widok na park Krugera i Mozambik. Jeśli ktoś chcę nieco odbić na północ- kolejny kanion tym razem trzeci najgłebszy na świecie- Kanion Rzeki Blyde.

Sam park oferuje przeróżne noclegi od typowych lodgy slef catering z włąsnymi kuchenkami po ekskuzywne ośrodki zarówno obok granic jak i wewnątrz samego parku. Jest też kilka luksusowych parków prywatnych ściagającyh celebrytów.

Dowiedz się skąd wzięła się nazwa Wielka Piątka i dlaczego słonie mają tak wielką pamięć i lwy jedzą tylko raz na kilka dni.

Cóż za przeżycie słyszeć ryki lwów gdzieś w okolicy lodgy i usłyszeć noc w buszu z setkami gatunków zwierząt i świerszczy naokoło. A nad głowami jest czyste afrykańksie niebo z gwiazdami tak wyrazistymi, że ich obserwacja tutaj jest atrakcją samą w sobie. Po poszukaniu Krzyża Południa na czarnym niebie można zawsze zrobić dodatkowe nocne safari z rangerem.

Oferujemy przelot lub przejazd do parku z Johanesburga lub innych dużych miast kraju.

Inne atrakcje z tej kategorii: