Najlepsze restauracje w Afryce

Cape Town (Kapsztad) i jego okolice oferują jedne z najlepszych restauracji w Afryce. Steki i owoce morza w mieście są wręcz sławne, ale nie tylko one, gdyż ambitni kucharze zjawiają się tutaj niemal z połowy świata, aby mieć na swoim CV pracę w dobrych restauracjach w okolicy.

Niestety Francuzi nie nadają gwiazdek Micheline w Afryce, ale wg już kilku europejskich i amerykańskich krytyków jedzenia takie restauracje jak La Pettite Colombe, Protégé czy Epic we Franschhoek, Die Graff w Stellenbosch czy Fyn, Jan Hendrik Design Studio i La Colombe w Cape Town zaliczają się na 3 gwiazdki Micheline i kolejnych kilkanaście na 2 i jedną gwiazdkę. Fyn jest uznawaną za 37 najlepszą restaurację świata La Pettite Colombe otoczoną przepięknymi ogrodamia za jedną z 50 najlepszych na naszej planecie a kucharze są często z całego świata a ceny są dużo niższe niż w Europie za podobne doznania kulinarne.

Być może dlatego do Franschhoek już 3 razy przyjechał Elton John zazwyczaj rezerwując dla siebie cały hotelik La Residence. A Richard Brasnon, szef Virgin kupił tam winnicę.

Ciekawostką jest to, że Kapsztad (Cape Town) i okolice są reklamowane w biurach podróży w Nowym Jorku jako destynacja kulinarna i na stolik w wielu restauracjach czeka się latem nawet kilka tygodni stąd proponujemy zrobienie ich jeszcze przed przyjazdem.

Inne atrakcje z tej kategorii: