Namibia

 

Namibia jest ostatnio niezmiernie popularna w Polsce, ale warto tutaj przypomnieć o kilku rzeczach. Ten przepiękny w swej surowości i bardzo różnorodny kraj jest bardzo popularnym celem podróży. Jednak większość zainteresowanych po poznaniu dokładnych informacji o specyfice kraju i ich cenach odchodzi zawiedziona. Dlatego warto tutaj przypomnieć kilka faktów geograficznych. Namibia to przede wszystkim pustynia i wielogodzinne podróże w terenówkach po szutrowych drogach bez braku możliwości odwiedzenia sklepu, kawiarni, stacji benzynowej czy spotkania nawet jednego domu przez czasami dwa dni… ba nawet jednego drzewa. Więc jeśli szuka się odpoczynku i relaksu w dobrych hotelach w cieniu palm kokosowych porośniętych wokoło malowniczych plaż- być może warto poszukać innego kraju na wakacje jak Mauritius czy Seszele (również w ofercie). Namibia to jest głównie skalista pustynia i wielodniowe wyprawy w terenówkach po olbrzymich terenach tego dwa i pół raza większego od Polski kraju

Namibia znana jest z olbrzymich wydm w Sossusvlei oraz wielkiego z Parku Narodowego Etosha. Kraj jest bardzo duży jak na warunki europejskie, ale ze względu na prawie całkowity brak dróg asfaltowych podczas 2 tygodniowych wakacji turysta jest w stanie zobaczyć tylko część tego kraju. Kraj ma powierzchnię 824 268 km² i liczy zaledwie 2,3 miliona mieszkańców żyjących głównie w kilku miastach.

UWAGA: wycieczki do Namibii czy Delty Okawango są uznawane za najdroższe na całym kontynencie jak i nie odwiedza się tych krajów dla wypoczynku, luksusu i odpoczynku na plaży z kieliszkiem Martini w ręku (to jest RPA) tylko dla przygody i dla wyprawy do zapamiętania na całe życie.

przylądek igielny RPA